Midea Klima

Midea Klima, 1968 yılında kurulmuş olup günümüzde Dünya'nın en büyük klima üreticisi ünvanına hak kazanmıştır.Midea klima 5 Kıtada 180'nin üzerinde ülkede satışı yapılmakta olan bir dünya markası haline gelmiştir. Birçok japon markaları ile anlaşma sağlamış olup ortak çalışmalara imza atmıştır.


Midea Klima Bayi ve Yetkili Servis

Alaska iklimlendirme Tic. Ltd. Şti olarak Midea klima satış bayi ve Midea Klima kullanıcılarına yetkili servis hizmeti sunmaktayız. 


2015’ten itibaren istikrarlı bir gelişme beklentisine sahip olan Midea, üç uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, yani Standard & Poor, Fitch ve Moody tarafından sürekli olarak kredi notu aldı. 2016 yılında Midea Group, Fortune Global ilk 500’de gelir sıralamasında 450. sırada yer aldı.

Midea Klimaları  Tüketiciye “en iyi teknoloji ” ilkesi ile yaz-kış hayal edebileceğiniz en konforlu  hayatı sunuyor.

İpeksi ısıtma/soğutma,  temiz ve sağlıklı hava ile enerji tasarrufu da sağlar.

Midea Klima Tarihçe

midea klima tarihçe


1968 Yılında Midea Grup kuruldu.

1980 Yılında Midea Elektrikli ev aletleri üretimine başladı.

1981 Yılında ‘Midea’ logosu tescil edildi.

1985 Yılında Midea konut klimaları üretmeye başladı.

1990 Yılında Toshiba ile split klimalar üretmek ve teknoloji geliştirmek üzere bir anlaşma imzaladı.

1993 Yılında Midea, birkaç Japon üreticisiyle işbirliği yaparak pirinç ocakları ve cihaz motorlarını içerecek şekilde ürün portföyünü çeşitlendirmiştir. Ayrıca, bu yıl Midea Electric (mevcut adı GD Midea Holding, SZSE: 000527) Shenzhen Borsasında listelenmiştir.

1998 Yılında Macro-Toshiba kompresör fabrikasını satın aldı.

2001 Yılında Midea, ilk magnetron fabrikasını Sanyo’dan edinilen varlıklar yardımıyla kurdu. Mikrodalga üretimi için entegre bir tedarik zinciri oluşturdu. Şirket ayrıca, VRF’ler, su sebilleri ve bulaşık makineleri gibi diğer ürünlerin üretimine başladı.

2004 Yılında Midea, klima ürünlerinin üretimi, araştırma yeteneklerinin ve üretim yönetiminin güçlendirilmesi için Toshiba-Carrier ile ortak girişim kurdu. 

2004 Yılında ayrıca midea ticari klima sistemlerinin üretimi ve dağıtımı için Chongqing General ile ortak bir girişim oluşturdu.

2004 Yılında Midea, Hefei Royalstar ortak girişimini ve Hong Kong’da listelenen Hualing Grubunu satın alarak resmen buzdolabı ve çamaşır makinesi üretimine başladı.

2005 Yılında Midea, Çin’de büyük bir elektrikli süpürge üreticisi olan Jiangsu Chunhua Electric Group’u satın aldı.

2007 Yılında Midea, ilk yurtdışı yeşil alan üretim yatırımını belirleyen Ho Chi Minh City yakınlarında Vietnam Endüstri Parkı’nı kurdu. Midea şu anda Vietnam’da pirinç ocakları, Midea klimalar ve buzdolapları üretmektedir.

2008 Yılında Midea, halka açık bir cihaz üreticisi olan Little Swan’da (SZSE: 000418) kontrol hissesini alarak çamaşır makinelerinde ve buzdolaplarındaki ürün ve marka portföyünü daha da arttırdı.

2008 Yılında Midea ayrıca, BDT pazarlarını hedeflemek için Belarus’ta mikrodalga üreticisi Horizont ile ortak girişim kurdu.

2010 Yılında Midea, Carrier Corporation’ın ortak girişimi olan Mısır’da listelenen klima üreticisi Miraco’nun %32,5 hissesini satın aldı. Şirket ayrıca 100 milyar RMB (14,1 milyar ABD Doları) yıllık satış geliri dönüm noktasına ulaştı.

2011 Yılında Midea, Latin Amerika’da Carrier ile ortak girişim ortaklığı kurdu. Bu ortaklık, Brezilya, Arjantin ve Şili’deki bir satış ofisi ağının yanı sıra bölgedeki üç iklimlendirme tesisini de kapsıyor. Aynı zamanda şirket, Hindistan’daki Carrier’le bir başka ortak girişim daha ilan ederek, her iki şirketin de üretim ve dağıtım kanallarındaki çabalarına katıldı.

2014 Yılında Yıllık ciro, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23 milyar ABD Dolarına ulaşmıştır. Yılın ilk yarısında Midea Group bir E-ticaret şirketi kurdu ve yaklaşık 650 milyon ABD doları tutarında bir e-ticaret satışına ulaştı ve bu rakam 2013 yılının tamamını geçti.